Na dziś Rozważania AŻ

Odwaga jest odwrotnością strachu; jest jego opanowaniem, a nie brakiem. Mark Twain

Rozważania z 26 marca uświadomiły mi, że przez całe swoje życie marzyłam o tym, żeby problemy znikły a lęki się ulotniły. Moją definicją szczęścia było takie zrządzenie losu, które oszczędziłoby mi wszystkiego co trudne i bolesne. Ja nie miałam w tym żadnej mocy sprawczej, czekałam, aż te sytuacje które napawają mnie lękiem przestaną się wreszcie dziać.

Gdy na swoim pierwszym mitingu usłyszałam 12 Obietnic Anonimowych Jedzenioholików, tak je właśnie zrozumiałam. Myślałam, że mówią o tym, że strach zniknie, bo jak inaczej mogłabym zacząć odczuwać spokój?

Nic takiego się nie wydarzyło, jednak im szerzej otwierałam swoje serce na Siłę Większą, tym mocniej czułam i widziałam jak obietnice się spełniają. Moje lęki nie odeszły, lecz zostały spacyfikowane. Stały się znośne, mniejsze. Nie paraliżują mnie już. Niektóre z nich pożegnałam całkowicie, inne wydają mi się teraz wręcz zabawne. Stały się nowym wyzwaniem zawodowym lub perspektywą rozwoju osobistego. Każdy z nich oswajam, powierzam Bogu, staram się dotrzeć do tego, co kryje się po nim. Wiem, że będą ze mną zawsze, są wpisane w życie, akceptuję je, tak jak wszystko inne co jest mi dane.

Paradoksalnie dając mi siłę i chęć działania i mierzenia się z wyzwaniami, zamieniając strach w działanie, program przywrócił mi spokój.

AJotka Białystok

publikowane wypowiedzi są indywidualnymi opiniami członków AJ i nie reprezentują stanowiska AJ jako całości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>